portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Olszynka - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Olszynka - sprawy dzielnicowe » Forum » Bieżąca woda i kanalizacja
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Bieżąca woda i kanalizacja

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Przegląd Prasy. 
   

VIP


Dołączył: Wto Sie 16, 2005 17:29
Posty: 1697
Skąd: --

PostWysłany: Czw Sty 18, 2007 13:14    Temat postu: Bieżąca woda i kanalizacja

Wodę pitną przynoszą w wiadrach i butelkach

Bieżącej wody nie mamy tu od dawna - mówi Jadwiga Kubik, przewodnicząca stowarzyszenia „Zielona Olszynka” w Gdańsku. - Jeżeli ktoś sądzi, że minęły czasy, gdy w centrum dużego europejskiego miasta, ludzie nie mają podłączonej instalacji, jest w błędzie. Ale trudno się z tym pogodzić. Czujemy się ignorowani - dodaje.

- To prawda, wodę do picia czy przygotowania posiłku musimy przynosić w naczyniach. Chodzimy z tymi butelkami i wiadrami. Trzeba przecież jakoś żyć. Ale taka sytuacja jest naprawdę uciążliwa. Ludzie, od których zależy rozwiązanie problemu, najwyraźniej nie próbują wczuć się w naszą sytuację. Marzymy o tym, by korzystać z wody w domu, jak wszystkie normalne rodziny - skarży się Czytelniczka.

Wodociągi i kanalizacje budowano na Olszynce jeszcze przed wejściem Polski do Unii Europejskiej. Potem prace przerwano, bo nadarzyła się okazja zdobycia unijnych funduszy na ten cel. Tak też się stało. Na realizację projektu wodociągowo-kanalizacyjnego miasto zdobyło w ubiegłym roku z UE około 370 milionów złotych. Myliłby się ten, kto pomyślał, że w takiej sytuacji roboty ruszą pełną parą. Po przegranym przetargu, spółka Hydrobudowa odwołała się od orzeczenia Zespołu Arbitrów do sądu powszechnego.

- To opóźnia rozpoczęcie budowy - skarżą się mieszkańcy Gdańska Olszynki. Mają też żal do inwestora - Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej (GIWK) oraz do przedsiębiorstwa Hydrobudowa, że nie mogą dojść do porozumienia.
Zapytaliśmy w wymienionych spółkach o sposoby i możliwości wyjścia z trudnej sytuacji. Wiele wskazuje na to, że obydwie strony są przekonane o słuszności swych argumentów.

Zdaniem prezesa GIWK, Jacka Skarbka, Hydrobudowa niepotrzebnie odwołała się od orzeczenia arbitrów.
- Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko - stwierdza Jacek Skarbek. - Dziwne i przykre jest dla nas, że firma z Gdańska utrudnia wykorzystanie funduszy europejskich. W ten sposób Hydrobudowa Gdańsk już od trzeciego listopada 2006 roku blokuje rozstrzygnięcie przetargu dla Kontraktu nr 4, obejmującego budowę wodociągu i kanalizacji na Olszynce oraz kanalizacji Osowa – Barniewice – Klukowo - dodaje.

Joanna Małasiewicz, dyrektor handlowy-prokurent spółki Hydrobudowa SA twierdzi zaś, że zgodnie z przepisami prawa zamówień publicznych, przy takiej wartości przetargu - poniżej 20 mln euro - zamawiający mógł podjąć dalsze czynności natychmiast po dacie wydania wyroku przez zespół arbitrów, a więc rozpocząć ponowną ocenę ofert już od 5 grudnia 2006 roku.

Wszystko więc teraz w rękach sądu. Sprawa może się jeszcze przeciągnąć co najmniej miesiąc. A cierpi ponad tysiąc gdańszczan, mieszkających prawie w centrum stolicy województwa pomorskiego.

Źródło: Dziennik Bałtycki (Kazimierz Netka) 2007-01-18


Ostatnio zmieniony przez Przegląd Prasy. dnia Mon Feb 05, 2007 14:31, liczba edycji: 1
tweety
Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 18, 2007 3:45
Posty: 5
Skąd: gdansk-olszynka

PostWysłany: Pią Sty 19, 2007 0:54    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

ciekawe czy taki urzedasek albo tez radny od siedmiu bolesci chcialby sobie wode w wiaderku ponosic!!!!tak tak....to pytanie retoryczne Wink
Mala Firma 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lis 23, 2004 13:18
Posty: 91
Skąd: Gdańsk-Olszynka

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 10:30    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Cholera. A byłem przekonany, że udało się ten przetarg rozstrzygnąć bez protestów i prace ruszą na wiosnę.
Wygląda na to, że Hydrobudowa to zakała gdańskiego biznesu. Najpierw jej prezesa do więzienia wsadzili za przekręty przy budowie Manhatanu, a teraz blokują inwestycję pierwszej potrzeby dla kilku tysięcy gdańszczan.
Zaczynam nabierać przekonania, że skandynawskie koncerny to wyjatkowe mendy. Skanska skutecznie miesza przy autostradach wstrzymując to czego nie budują, a teraz NCC, do którego nalezy Hydrobudowa taki numer wykręciła.
Mam nadzieję, że nie wygracie i nic wam to odwoływanie nie da.
Życzę szybkiego bankructwa.
4961505
Mala Firma 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lis 23, 2004 13:18
Posty: 91
Skąd: Gdańsk-Olszynka

PostWysłany: Wto Sty 30, 2007 10:55    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Nie kumam. Jest więc protest czy nie.
Właśnie w dziale Ogłoszenia znalzłem taką informację

Cytat:
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Prezes Zarządu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o. Jacek Skarbek mają zaszczyt zaprosić mieszkańców dzielnicy Olszynka na uroczyste podpisanie Kontraktu nr 4 z wyłonionym w drodze przetargu Wykonawcą, konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowen WOD-KAN-GRZENKOWICZ; Sp. z o.o., B&W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska, ELWOZ Sp. z o.o.
Kontrakt nr 4 jest pierwszym kontraktem na roboty budowlane realizowanym w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego
Podpisanie umowy odbędzie się 3 lutego 2007 r. o godz. 12:00 w Szkole Podstawowej nr 59,
ul. Modra 2, Gdańsk-Olszynka--------------------------------------------------------------------------------

logo UE (Small).jpg
Opis: Unia Europejska
Fundusz Spójności

Wielkość pliku: 7.07 KB
Obejrzano: 3 raz(y)


--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------

logo GIWK (Small) (Small) (Custom).jpg
Opis: GIWK Sp. z o.o.

Wielkość pliku: 8.31 KB
Obejrzano: 3 raz(y)


--------------------------------------------------------------------------------


_________________
Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.
4961505
Mala Firma 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lis 23, 2004 13:18
Posty: 91
Skąd: Gdańsk-Olszynka

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 11:07    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Wreszcie Very Happy
Mam nadzieję, że to oznacza, że na wiosnę rozpoczną prace.

Cytat:
Europejska „kranówka” dopłynie do mieszkańców Olszynki

Za trzy lata skończy się gehenna około 1400 obywateli Gdańska Olszynki, którzy nie mają w swych domach dostępu do bieżącej wody ani kanalizacji. Zbudowanie systemu zaopatrzenia, spełniającego normy Unii Europejskiej, przewiduje podpisany w sobotę pierwszy kontrakt na roboty budowlane, jakie będą realizowane w ramach wspieranego z funduszy unijnych gdańskiego projektu wodno - ściekowego. Teraz, na Olszynce - osiedlu, odległym od centrum Gdańska zaledwie o dwa km - brakuje wody nie tylko do picia, ale nawet do mycia czy podlewania ogródków. Dostawy odbywają się cysternami.
Kontrakt obejmuje budowę: wodociągów i kanalizacji na Olszynce, wodociągu zasilającego Olszynkę i część Oruni w wodę głębinową pobieraną z ujęcia Gdańsk Lipce, a także budowę kanalizacji sanitarnej Osowa - Barniewice - Klukowo (tu jest przewidywane wiercenie otworu pod płytą lotniska). Prace powinny być wykonane w ciągu 36 miesięcy. Wartość kontraktu: ponad 18,5 mln euro.
Na uroczystość podpisania kontraktu zaproszono m.in. parlamentarzystów. Przybył tylko jeden.
- To przerażające, że dopiero teraz zaczyna się budować tutaj wodociąg - powiedział poseł Jarosław Wałęsa. - Za trzy lata przyjadę tu znowu i zobaczę, jak to zostało zrealizowane.
Niestety, nie wszyscy na Olszynce będą już wtedy mieli wodę z miejskiego rurociągu.
- Inwestycja nie obejmuje części ulic o zbyt małej gęstości zaludnienia - wyjaśniali Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska oraz Jacek Skarbek, prezez GIWK. - Unia Europejska nie dałaby na to pieniędzy. Przy tych ulicach zapewne zamieszka więcej osób, gdy powstanie obwodnica południowa Gdańska. Wtedy zbudujemy wodociąg.
- Generalnie, jesteśmy zadowoleni ze spotkania - mówi Jadwiga Kubik, przewodnicząca zarządu stowarzyszenia „Zielona Olszynka”. - Zależało nam bowiem na podpisaniu tego kontraktu, żeby budowa nie była już odwlekana.
- Sytuacja sanitarna na Olszynce nie jest w tej chwili najlepsza - mówi dr Andrzej Tyszecki, ekspert, autor ocen oddziaływania inwestycji na środowisko. - Gdyby to utrzymywało się dłużej, mogłoby być źle. Chemikalia i bakterie z szamb przedostają się bowiem do wód gruntowych i do upraw. A Olszynka to strefa żywicielska miasta. Na razie zanieczyszczenie nie osiągnęło takiego poziomu, że mogłoby spowodować następstwa epidemiczne, ale nie jest dobrze.
Korzyści z projektu
Na wodociągi i skanalizowanie czeka jeszcze kilkanaście tysięcy gdańszczan. Ciągle z szamb będą musieli korzystać mieszkańcy Klukowa, Barniewic, części Osowej, części Oruni, Świętego Wojciecha, Lipiec, Jasienia, Łostowic, Kokoszek - Bysewa, Kiełpina Górnego, Zaborni, wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej oraz Letnicy.
Po zrealizowaniu gdańskiego projektu wodno - kanalizacyjnego znacząco zmieni się krajobraz Zaspy. Zostanie zlikwidowana tamtejsza oczyszczalnia. Gdańskie mieszkania będą częściowo ogrzewane ciepłem powstającym ze spalania osadów pościekowych. Zamknięte zostanie ujęcie powierzchniowe wody w Straszynie.
121 milionów euro
- co najmniej tyle będzie kosztować realizacja gdańskiego projektu wodno - ściekowego. 75 procent tej sumy daje Unia Europejska.
Kazimierz Netka - NaszeMiasto.pl
4961505
Przegląd Prasy. 
   

VIP


Dołączył: Wto Sie 16, 2005 17:29
Posty: 1697
Skąd: --

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 14:34    Temat postu: Kanalizacja? Tak, ale nie dla wszystkich

Kanalizacja? Tak, ale nie dla wszystkich

Rusza budowa kanalizacji na gdańskiej Olszynce. Niestety, nie obejmie wszystkich domów. - Jest XXI wiek, a my korzystamy z beczkowozów i szamb! - oburzają się mieszkańcy dzielnicy

Warunki sanitarne Olszynki przypominają poprzednie stulecie. Prawie cała dzielnica pozbawiona jest kanalizacji - wodę dowożą beczkowozy, bo ta ze studni nie nadaje się do picia. Niektóre domy nie mają nawet szamb. Nieczystości trafiają wtedy prosto do rowów melioracyjnych. W sobotę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz pojechał na Olszynkę, by przekazać mieszkańcom dobrą nowinę - ruszają roboty budowlane.

- Za trzy lata znikną wasze problemy - poinformował w trakcie spotkania w Szkole Podstawowej nr 59. - To historyczny moment. Tak ogromne inwestycje pojawiają się raz na sto lat.

Olszynka otrzyma kanalizację dzięki projektowi wodno-ściekowemu. To największa inwestycja unijna na Pomorzu, która przewiduje także rozbudowę oczyszczalni Wschód, zamknięcie oczyszczalni Zaspa i poprawę gospodarki wodnej (nowe wodociągi i stacja uzdatniania wody). Koszt projektu to pół miliarda złotych. 75 procent kwoty wyłoży Unia Europejska. Dzięki tym pieniądzom 1500 domów Olszynki otrzyma w końcu system wodno-kanalizacyjny. Niestety, nie wszyscy skorzystają - około 200 budynków położonych w rejonie ulic Łanowej, Modrej i Zawodzie nie ma szans na ten luksus.

- Niestety, Unia stawia twarde warunki - tłumaczył zdenerwowanym mieszkańcom Jacek Skarbek, szef odpowiedzialnej za projekt miejskiej spółki Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna. - Na kilometrze podłączanej sieci muszą stać przynajmniej 144 domy. W tym rejonie miasta budynki są od siebie odległe o 100 metrów.

- A co mnie to obchodzi? - oburzał się Antoni Ołtażewski, mieszkaniec Modrej. - Za swoje doprowadziliśmy telefony, gaz i prąd. Za rury też mamy zapłacić? Przecież to obowiązek miasta! Jest XXI wiek, a ja za chałupą mam szambo. Zdajecie sobie sprawę, jaki fetor wpada mi latem do kuchni?!

- Przepisów unijnych nie przeskoczymy - stwierdził Paweł Adamowicz. - Z kolei budżet miasta sam takiej inwestycji nie dźwignie. Podłączenie jednego domu do systemu pochłania 80-90 tysięcy złotych. Jeszcze niedawno za tę cenę można było kupić mieszkanie. To po prostu nieekonomiczne.

Kiedy ta część Gdańska doczeka się cywilizowanych warunków? Nie wiadomo. Żadna deklaracja nie padła.

- Może jak zmienią się przepisy unijne, wyrwiemy jakieś dodatkowe pieniądze? - zastanawiał się prezydent. - Prawda jest taka, że jeśli ktoś decyduje się żyć w rejonie odległym od urbanizacji, musi ponieść cenę tej decyzji.

Zapytany, czy chciałby mieszkać na Olszynce, odpowiedział: - Najlepiej czuję się na starym mieście, wśród zabytków i muzeów.

Źródło: Gazeta Wyborcza (Katarzyna Włodkowska) 2007-02-05
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3039
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 9:14    Temat postu: Re: Kanalizacja? Tak, ale nie dla wszystkich

Przegląd Prasy. napisał:
... Dzięki tym pieniądzom 1500 domów Olszynki otrzyma w końcu system wodno-kanalizacyjny. Niestety, nie wszyscy skorzystają - około 200 budynków położonych w rejonie ulic Łanowej, Modrej i Zawodzie nie ma szans na ten luksus.

- Niestety, Unia stawia twarde warunki - tłumaczył zdenerwowanym mieszkańcom Jacek Skarbek, szef odpowiedzialnej za projekt miejskiej spółki Gdańska Infrastruktura Wodno-Kanalizacyjna. - Na kilometrze podłączanej sieci muszą stać przynajmniej 144 domy. W tym rejonie miasta budynki są od siebie odległe o 100 metrów.


To jest nie do pomyslenia aby w XXI wieku przy tak wielkiej inwestycji pozostawiono 200 nieruchomości jednej z dzielnic Gdańska bez kanalizacji. Mimo wszystko Gdańsk powinien przesunąć środki finansowe w ramach WPI i doprowadzic kanalizacje do tych 200-stu domostw w ramach własnych środków.

Z pozdrowieniami
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3039
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 0:17    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Podobna sytuacja kroi się w Świbnie na Wyspie Sobieszewkiej. Tam właściciele działek nie chcą wpuścić na swoje działki inwestycji - GIWK chce budować a wybrani użytkownicy blokują inwestycję...

Z pozdrowieniami
Mala Firma 
   

Stały bywalec


Wiek: 45
Dołączył: Wto Lis 23, 2004 13:18
Posty: 91
Skąd: Gdańsk-Olszynka

PostWysłany: Czw Mar 29, 2007 9:29    Temat postu: ruszyło

Hura. Wreszcie ruszyło. Wczoraj na Błońskiej pojawiły się ogłoszenia, że ruszyła budowa sieci kanalizacyjno-wodociagowej i przepraszają za utrudnienia. I faktycznie od trzech dni pomarańczowe ludki coś kopią, wycinają i przewożą.
Wreszcie jest szansa na normalną wodę. Przez dotychczasową zażelaźnioną ciągle coś się psuje - hydrofor, piec, krany, spłuczka, zmywarka, filtry ciągle zapchane. Na ciągłe naprawy w ciągu roku idzie tyle pieniędzy co pewnie za wode miejską zapłacimy w ciągu kilku lat. Nie mówiąc o względach eststycznych - od żelaza ciągle wszystko jest żółte zamiast białe.
4961505
Rychu 
   

VIP


Dołączył: Pią Gru 08, 2006 19:40
Posty: 3039
Skąd: Gdańsk i okolice :)

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2007 17:07    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Jak to miło jak ludzie cieszą się z podstawy do życia - czyli wody. W Świbnie na Wyspie Sobieszewskiej - czekamy z utęsknieniem na kanalizację oraz również jak Wy na czystą wodę do picia. - inwestycja rusza w 2008 roku.

Z pozdrowieniami
aniapikorz 
   

Nowy na forum


Wiek: 32
Dołączył: Śro Paź 25, 2017 23:09
Posty: 2
Skąd: gdańska

PostWysłany: Śro Paź 25, 2017 23:14    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Jak w każdym mieście problem z kanalizacją. To trzeba odpowiednią firmę wynająć żeby przeczyściła porządnie. Wiem że oni się tym zajmują https://www.stankan.pl/ . Nie ma innej rady. U nas jest ciastkarnia i właśnie widziałam podobne maszyny obok niej, które własnie tak czyściły kanalizacje.
Zmorka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 108
Dołączył: Pon Maj 08, 2017 9:58
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 11:58    Temat postu: Re: Bieżąca woda i kanalizacja

Co to się dzieje na tym świecie to straszne. Powinni w ogóle bardziej sprawdzać różne firmy, hurtownie itp. co wyrzucają, gdzie itd. Powinni też właśnie sprawdzać wodę, którą wylewają. Dobrze by było skontaktować się z tą firmą: https://www.lemitor.com.pl/pl/uslugi/badanie-wody-i-sciekow która by wszystko sprawdziła i też pomogła opracować jakiś plan.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2018   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama